MICRO SWISS MK8 PLATED WEAR RESISTANT NOZZLE 0.4MM

1.450 ден

Дизна MICRO SWISS MK8 PLATED WEAR RESISTANT 0.4MM.

На залиха

Compare
Шифра: DEL1221 Категории: ,

Дизната MK8 Micro Swiss е изработена од месинг 360 кој има висок процент на цинк во себе. Оваа Micro Swiss дизна доаѓа обложена со TwinClad XT. TwinClad XT е сложено обложување со никел со намален коефициент на триење. Дизните со ваков слој се многу тврди и отпорни на абење што ви овозможува да работите со филаменти што содржат јаглерод, метал или дрвени струготини.