MICRO SWISS M6 M2 HARDENED HIGH SPEED STEEL NOZZLE REPRAP 0.4MM

1.900 ден

Дизна MICRO SWISS M6 M2 HARDENED HIGH SPEED STEEL REPRAP 0.4MM.

Наменета за:

  • Сите печатачи со hotend E3D V4 / V5 / V6 1.75
  • Prusa i3MK2 / MK2S / MK3

На залиха

Compare
Шифра: DEL1217 Категории: ,

Оваа RepRap дизна е изработена од месинг 360 легура со обложување TwinClad XT. TwinClad XT е сложено обложување со никел со намален коефициент на триење. Дизните со овој слој се многу тврди и отпорни на абење, што е особено важно кога работите со филаменти што содржат јаглерод, метал или дрвени струготини. Исто така овие дизни имаат подолг животен век од фабричките.