Devil Design – PET-G 1.75 mm 1kg – СИВ

1.650 ден

Devil Design – PET-G 1.75mm сив филамент за 3D принтери во пакување од 1 kg.

На залиха

Compare
Шифра: FIL1562 Категории: , , ,

Devil Design – PET – G 1.75mm филамент за 3D принтери во пакување од 1 kg.
Висок квалитет на материјалот, интензивни бои, висока прецизност на дијаметар.

Производител: Devil Design. Произведено во ЕУ.
Сите филаменти се на пластичен котур со дијаметар од 200mm, спакувани во вакуум и заштитени од влага.

Температура на главата: 230-240 ° C
Температура на работната површина: 60-70 ° C
Се препорачува да се користи сунѓер за чистење на филаментот.