MICRO SWISS CREALITY CR-10-S PRO PLATED WEAR RESISTANT NOZZLE 0.4MM

1.450 ден

Дизна MICRO SWISS CREALITY CR-10-S PRO PLATED WEAR RESISTANT 0.4MM.

На залиха

Compare
Шифра: DEL1222 Категории: ,

Micro Swiss армирана дизна за CR10s PRO е изработена од месинг 360, која има висок процент на цинк во себе. Оваа Micro Swiss дизна доаѓа со TwinClad XT обложување. TwinClad XT е сложено обложување со никел со намален коефициент на триење. Дизните со овој слој се многу тврди и отпорни на абење што ви овозможува да работите со филаменти што содржат јаглерод, метал или дрвени струготини.