Prusament – PET-G for PPE 1kg – ПОРТОКАЛОВ

2.749 ден

Prusament PETG Orange for PPE филамент за 3D принтери во пакување од 1 kg.

На залиха

Compare
Шифра: FIL1065 Категории: , ,

Овој Prusament PETG е првенствено направен за печатење PPE (Лична заштитна опрема). Составот на материјалот се совпаѓа со Prusament PETG Prusa Orange, меѓутоа, за да се забрза производството, толеранцијата на дијаметарот е ±0,03 mm и намотувањето не е толку совршено како кај вообичаените Прусаменти. Но сè уште е висококвалитетно влакно кое што долго време се користи на фармите за печатење на Prusa.

Боја:

Портокалова

Материјал:

Кополиестер

Употреба:

FDM 3D printing

Диаметар:

1.75 +- 0.02 mm

Производител:

Prusa Polymers, Prague, Czech Republic

Препорака за 3D печатење:

Температура на главата: 200-210°C
Температура на работната површина: 80 +- 10
Брзина на принт: до 200 mm/sec